Kim jest Daniel Martyniuk? [żona, wiek, faustyna, dzieci, zakopane]

Daniel Martyniuk to syn polskiego króla disco polo – Zenona Martyniuka. Z wykształcenia żeglarz, absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, obecnie liczący 34 lata. Daniel jest również ojcem czteroletniej córki o imieniu Laura. Poniżej przedstawiamy informacje na temat jego dzieciństwa, życia prywatnego oraz inne ciekawostki.

Daniel Martyniuk – dzieciństwo

Daniel Martyniuk urodził się 1 sierpnia 1989 roku jako jedyny syn Zenona Martyniuka, znanego wykonawcy muzyki disco polo, oraz Danuty, pielęgniarki z Białegostoku. Pomimo intensywnego życia artystycznego, Zenon troszczył się o syna i go rozpieszczał. Młody Martyniuk niestety nie cieszył się popularnością w szkole, gdzie koleżanki i koledzy szydzili z niego z powodu związku z muzyką disco polo.

Daniel Martyniuk – wykształcenie

Po ukończeniu Akademii Morskiej w Gdyni, gdzie studiował nawigację morską, Daniel podążał śladami morskiego życia. Jego ojciec był dumny i opowiadał o synu, że dzięki pracy żeglarza miał okazję zwiedzić wiele miejsc na świecie, pływając m.in. na katamaranie i jachtach transportujących kontenery. W międzyczasie Daniel wykazywał się również talentem wokalnym i umiejętnościami gry na gitarze.

Daniel Martyniuk – życie prywatne

Daniel Martyniuk był zaręczony z Anią Michalak, jednak związek ten zakończył się po 3 latach. Później pojawiła się Faustyna Jamiołkowska, a następnie Ewelina Golczyńska, którą poślubił w 2018 roku. W lutym 2019 roku na świat przyszła ich córka Laura. Małżeństwo Eweliny oraz Daniela niestety nie przetrwało próby czasu. Już we wrześniu 2020 roku odbył się rozwód, któremu towarzyszyła bardzo napięta atmosfera. Owocem związku jest czteroletnia córka Laura, którą opiekuje się matka. Daniel ma przyznane widzenia. Pomimo skomplikowanej historii rodziny, dziadkowie, czyli Zenon Martyniuk i jego żona Danuta, mają możliwość widywania Laury zgodnie z ustaleniami sądowymi.

Krótko po rozstaniu z Eweliną, Daniel Martyniuk odnowił znajomość z byłą dziewczyną Faustyną Jamiołkowską. W sierpniu 2022 roku postanowił się jej oświadczyć, a w październiku 2023 roku para wzięła ślub. Ceremonia miała miejsce na Bali.

Kim jest Faustyna Jemiołkowska? Kobieta urodziła się w Sierpcu, rodzinnym mieście syna Zenona Martyniuka. Faustyna. Jakiś czas temu próbowała swoich sił w polityce, ubiegała się o stanowisko radnej w Mochowie, powiecie sierpeckim, lecz otrzymała zbyt mało głosów, by zasiąść w radzie powiatu. Jamiołkowska nie jest też obca środowisku disco polo, a w 2019 roku pojawiła się w teledysku zespołu Masters do utworu „Takie serce”. Na swoim koncie chwaliła się udziałem w nagrywaniu teledysku, wyrażając swoje uwielbienie dla piosenki.

Daniel Martyniuk – ciekawostki

Daniel pojawił się w filmie fabularnym „Zenek”, poświęconym życiu jego ojca. Choć niektóre sceny były fikcyjne, film ukazał publiczności kulisy życia Martyniuków. O zawiłościach rodzinnych Daniela szeroko opowiadały media, a jego sytuacja była komentowana nawet przez Kubę Wojewódzkiego.

Daniel Martyniuk — Instagram

Daniel Martyniuk posiada konto na Instagramie @danielmartyniuk89, gdzie dokumentuje chwile ze swojego życie, w tym te spędzone z córką Laurą. Jego działania i wybory życiowe wzbudzają zainteresowanie zarówno mediów, jak i społeczności internetowej. Aktualnie konto syna Zenka obserwuje ponad 5 tysięcy osób.