Kim jest Krzysztof Zalewski? [żona, utwory, koncerty]

Krzysztof Zalewski, współtwórca sukcesu Brodki i Nosowskiej, teraz sam triumfuje na scenie muzycznej. Jego nieprzeciętny talent, wyjątkowy głos, nietuzinkowa osobowość i ogromna wrażliwość uczyniły go artystą wszechstronnym. Określenie „człowiek orkiestra” to zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę, że jest kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i multiinstrumentalistą. Zdobywca drugiej edycji programu „Idol” z 2002 roku, Krzysztof Zalewski, po latach ma na koncie liczne sukcesy, zaczynając od przebojów takich jak „Polsko”, „Miłość Miłość” czy „Annuszka”, aż po hity jak „Początek”, będący hymnem „Męskiego Grania” w 2018 roku.

Krzysztof Zalewski — biografia

Krzysztof Zalewski, znany również jako Krzysztof Zalewski-Brejdygant, przyszedł na świat 24 sierpnia 1984 roku w Lublinie. Jego rodowód artystyczny sięga znanej rodziny, artysta jest bowiem synem cenionego aktora i reżysera Stanisława Brejdyganta. Już jako dziecko zanurzył się w świecie muzyki, uczęszczając do szkoły muzycznej w Lublinie, gdzie kształcił się w grze na fortepianie, perkusji i gitarze.

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie, Krzysztof Zalewski kontynuował swoją edukację, studiując dziennikarstwo. Pierwsze kroki w świecie mediów stawiał jako stażysta w dziale muzycznym „Gazety Wyborczej”. Jego zamiłowanie do muzyki i talent muzyczny już wtedy zapowiadały przyszłą, wybitną karierę.

Krzysztof Zalewski — Idol

Krzysztof Zalewski to postać zapisana w historii polskiej muzyki. Jego droga na szczyt rozpoczęła się od udziału w drugiej edycji „Idola”, gdzie zdobył główną nagrodę, imponując interpretacją utworu Pearl Jam „Jeremy”. Po zwycięstwie artysta podjął wyzwanie kształcenia się w dziedzinie śpiewu, przeprowadzając się do Warszawy i budując swoją karierę od podstaw. Pierwszy album, „Pistolet”, okazał się wyzwaniem, a debiut był trudny.

Krzysztof Zalewski — przełom w karierze

Przełom nadszedł w 2016 roku, kiedy Zalewski zmienił swoje podejście do muzyki, prezentując dwie płyty: „Złoto” i „Zalewski śpiewa Niemena”. To okres intensywnego tworzenia, który przyniósł artystyczną dojrzałość. Jego utwory nie tylko poruszają tematy miłości i wewnętrznych rozterek, ale także komentują sytuację społeczno-polityczną. Zalewski stał się bezpośrednim i cenionym artystą, zdobywając kilkanaście nominacji do Fryderyków i uznanie słuchaczy.

Krzysztof Zalewski — Męskie Granie

10 listopada 2017 roku światło dzienne ujrzał album koncertowy „Męskie Granie”, będący świadectwem dwóch znakomitych utworów w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego. Artysta nie tylko pojawił się na festiwalu Open’er, ale także zapisał się złotymi zgłoskami w historii „Męskiego Grania” jako współtwórca hymnu edycji 2018, czyli porywającego utworu „Początek”. Zalewski odpowiedzialny był za muzykę, tekst oraz niezapomniany wokal, tworząc to dzieło razem z Kortezem i Dawidem Podsiadło. „Początek” przez dziesięć tygodni niepodzielnie królował na szczycie Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia, zdobywając także pierwsze miejsce w wielu innych notowaniach radiowych, takich jak Poplista RMF FM czy Lista przebojów Radia Zet.

Podczas gali Fryderyki 2019, w marcu tego samego roku, Krzysztof Zalewski zgarnął trzy prestiżowe statuetki w kategoriach: „Nowe wykonanie” za „Zalewski śpiewa Niemena”, „Utwór roku” oraz „Teledysk roku” za przełomowy klip do „Początku”. W maju 2019 roku dołączył do projektu nagrania singla promującego jubileuszową 10. trasę koncertową „Męskiego Grania”. Piosenka zatytułowana „Sobie i Wam”, napisana przez Kasię Nosowską i Marcina Macuka, stała się kolejnym hitem, ciesząc się uznaniem zarówno krytyków, jak i publiczności.

Krzysztof Zalewski – „Zabawa”

Wrzesień 2020 roku to moment premierowy dla piątego albumu studyjnego Krzysztofa Zalewskiego, zatytułowanego „Zabawa”. Nowa płyta, poprzedzona singlami takimi jak „Tylko nocą”, „Annuszka” i „Zabawa”, wypełniona jest charakterystycznym brzmieniem artysty, ugruntowując jego pozycję jako wszechstronnego twórcy.

Krzysztof Zalewski — Fryderyki 2021

W 2020 roku Zalewski wrócił z nowym albumem, „Zabawa”, który zdobył uznanie fanów, utrzymując się na fali popularności singli takich jak „Annuszka” czy „Tylko nocą”. Sukcesy artysty potwierdziły się na gali Fryderyków, gdzie zgarnął aż cztery nagrody, w tym dla producenta roku (wspólnie z Andrzejem Markowskim) i za płytę roku w kategorii pop alternatywny („Zabawa”).

Krzysztof Zalewski — kariera aktorska

Poza muzyką Zalewski odnajduje się również w aktorstwie. Grał w filmie „Bo we mnie jest seks” w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz i pojawił się w produkcji „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego. Od stycznia 2021 roku prowadzi program „Zelig” na antenie Radia 357.

Krzysztof Zalewski — życie prywatne

Krzysztof Zalewski to postać nie tylko pełna pasji do muzyki, ale również zaangażowana w życie rodziny. Prywatność artysty strzeżona jest starannie, ale wiadomo, że jest w szczęśliwym związku z Olgą Tuszewską, menedżerką Moniki Brodki, a ich syn Lew stał się oczkiem w głowie dumnego taty. Ojcostwo nauczyło Zalewskiego cierpliwości i przyniosło nowe spojrzenie na życie.

Krzysztof Zalewski — Instagram

Krzysztof Zalewski jest aktywnym uczestnikiem mediów społecznościowych, szczególnie na Instagramie (@zalewskiofficial), gdzie jego konto śledzi ponad 120 tysięcy fanów. Na tym portalu społecznościowym artysta regularnie dzieli się z fanami informacjami ze swojego życia, zapowiedziami nowych projektów muzycznych oraz kulisami ze swojej codziennej działalności.