Kim jest Karolina Owczarz? [partner, FAME MMA, Instagram]

Karolina Owczarz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek MMA w naszym kraju. Na co dzień walczy w największej federacji w Polsce, czyli KSW. Realizuje się także poza ringiem – została współprowadzącą programu „Co słychać?” w TVN Style.

Ile lat ma Karolina Owczarz?

Karolina Owczarz urodziła się 4 lutego 1993 w Łodzi, zatem w tym roku skończy 31 lat.

Karolina Owczarz — wzrost

Zawodniczka mierzy około 168 centymetrów. Waga, w jakiej startuje, to kategoria muszą lub słomkowa.

Karolina Owczarz — kariera sportowa

Od dzieciństwa wykazywała się talentem sportowym, skoncentrowała się przede wszystkim na boksie i mieszanych sztukach walki (MMA).

W boksie Owczarz zdobyła mistrzostwo Polski Juniorek w kategorii wagowej 57 kg. Później kontynuowała swoją karierę na międzynarodowej arenie, odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając medale. W 2013 roku zawiesiła karierę bokserską, by rozpocząć pracę jako dziennikarka sportowa. Pracowała jako dziennikarka między innymi przy galach sportów walki, przeprowadzając wywiady. W 2018 roku powróciła jednak do sportu, tym razem w MMA, podpisując kontrakt z polską federacją KSW.

Karolina Owczarz — MMA

W MMA zadebiutowała na gali „KSW 42: Khalidov vs. Narkun” w 2018 roku, gdzie już w pierwszej rundzie pokonała duszeniem zza pleców swoją rywalkę, Paulinę Raszewską. Od tego czasu osiągała kolejne sukcesy, m.in. pokonując znaną z kick-boxingu Martę Chojnowską, ale też przegrała decyzją jednogłośną z Justyną Habą. To była dla niej pierwsza walka , w której musiała uznać wyższość rywalki. Owczarz przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów. Na KSW 61 wróciła na zwycięski tor, pokonując na pełnym dystansie z Moniką Kucinić ze Słowenii.

Karolina Owczarz jest obecnie uznawana za jedną z najlepszych zawodniczek w wadze słomkowej kobiet w Polsce i zajmuje 6. miejsce w rankingu KSW.

Karolina Owczarz — dziennikarka

Poza karierą sportową Owczarz angażuje się również w projekty medialne. Jest jedną z prowadzących programu „Co słychać?” w TVN Style, który skupia się na show-biznesowych ciekawostkach z Polski i ze świata. Program ten prowadzi razem z Dorotą Wellman, Dagmarą Bryzek i Kasią Wasierską.

Karolina Owczarz — życie prywatne

Owczarz, obok swojej kariery sportowej, wzbudza również zainteresowanie życiem prywatnym. Przez pewien czas była w związku z producentem filmowym Krzysztofem Kowalskim, znanym jako Kriskej. Jednak para ogłosiła rozstanie w 2021 roku, a obecnie Karolina nie ujawniła publicznie, kto jest jej obecnym partnerem.

Karolina Owczarz — Instagram

Karolina Owczarz jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie pod nazwą @kowczarz śledzi ponad 93 tysiące obserwujących. Gwiazda dzieli tu się zdjęciami z treningów, życia prywatnego oraz z ukochanym psem.