Najlepsze filmy o Zombie. TOP25 [Netflix, HBO, Amazon, Disney, VOD]

Zombie od dziesięcioleci fascynują widzów, a ich obecność w kinematografii przekształciła się w bogaty i różnorodny gatunek filmowy. Od klasycznych filmów grozy, przez komedie, aż po dramaty postapokaliptyczne, filmy o zombie odzwierciedlają nasze lęki i fascynacje. Oto zestawienie 25 najlepszych filmów o zombie, dostępnych na platformach takich jak Netflix, HBO, Amazon Prime Video czy Disney+. Ta lista obejmuje zarówno kultowe klasyki, jak i nowsze produkcje, każda z nich w unikalny sposób eksplorująca temat nieumarłych.

Najlepsze filmy o Zombie. TOP25 [Netflix, HBO, Amazon, Disney, VOD]

Poniższy ranking został stworzony na podstawie popularności filmów na poszczególnych platformach streamingowych w dniu 7 stycznia 2024 roku.

Netflix

 1. All of us are dead (2022, reż. Lee Jae-kyoo). W tym południowokoreańskim serialu horroru grupa licealistów musi walczyć o przetrwanie, gdy w ich szkole wybucha epidemia zombie. Serial był ogromnym hitem na Netfliksie i został doceniony za napięciową akcję i eksplorację ludzkiego kosztu epidemii zombie.
 2. Train to Busan (2016, reż. Yeon Sang-ho). Południowokoreański thriller śledzi grupę pasażerów na pokładzie pociągu z Seulu do Busan, gdy epidemia zombie przetacza się przez kraj. Film jest znany z intensywnych scen akcji i emocjonalnej historii, a także z portretu ludzkiej odporności w obliczu kryzysu.
 3. The walking dead (2010-2022, reż. Greg Nicotero, Frank Darabont. Amerykański serial telewizyjny z gatunku horroru postapokaliptycznego opowiada o grupie ocalałych, którzy starają się przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Serial trwa już 11 sezonów i został doceniony za realistyczny portret niebezpieczeństw epidemii zombie i eksplorację dylematów moralnych, przed którymi stają ocalałe osoby.
 4. Daybreak (2019, reż. Brad Peyton, BenDavid Grabinski). Amerykański serial komediowo-dramatyczny postapokaliptyczny opowiada o grupie nastolatków, którzy radzą sobie ze światem po wojnie nuklearnej.
 5. Army of the dead (2021) reżyserii Zacka Snydera. Jest to film akcji o grupie najemników, którzy podejmują się misji rabunku kasyna w Las Vegas, które zostało dosłownie zalane zombie.
 6. Kingdom: Ashin of the north (2021). Film opowiada historię Ashin, kobiety, która jest odpowiedzialna za apokalipsę zombie w Korei.

HBO

 1. World war Z (2013, reż. Marc Forster). Brad Pitt wciela się w rolę byłego pracownika ONZ, który musi odnaleźć sposób na powstrzymanie globalnej epidemii zombie.
 2. I am legend (2007, reż. Francis Lawrence). W tym filmie postapokaliptycznym, Will Smith gra rolę jedynego człowieka, który przeżywa epidemię zombie. Film jest znany z poruszającej historii i występu Smitha, a także z oryginalnego pomysłu na zombie, które są odporne na światło dzienne.
 3. 28 days later (2002, reż. Danny Boyle). Grupa ludzi budzi się ze śpiączki, aby odkryć, że świat został opanowany przez agresywne zombie. Film jest znany z intensywnej akcji i mrocznego klimatu, a także z realistycznego przedstawienia epidemii zombie.
 4. The walking dead: world beyond (2020-2022, reż. Michael J. Straczynski, Daisy Gardner). Ten serial telewizyjny jest spin-offem popularnego serialu The Walking Dead. Opowiada o grupie nastolatków, którzy próbują przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Serial jest znany z mrocznego klimatu i poruszających historii.
 5. The last of us (2023, reż. Craig Mazin, Neil Druckmann). Film jest adaptacją popularnej gry wideo o tym samym tytule. Opowiada o mężczyźnie i młodej dziewczynie, którzy muszą przetrwać w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie.

Amazon Prime Video

 1. The girl with all the gifts (2016, reż. Colm McCarthy). Grupa dzieci, które zostały zainfekowane grzybiczną chorobą zamieniającą dorosłych w pożerające mięso stworzenia, jest przetrzymywana w zamkniętym ośrodku badawczym.
 2. Cargo (2017, reż. Ben Howling, Yolanda Ramke). W tym australijskim thrillerze postapokaliptycznym ojciec musi w wyścigu z czasem znaleźć bezpieczne schronienie dla swojej niemowlęcej córki, zanim sam ulegnie zakaźnej chorobie, która zamienia ludzi w monstrualnych pożeraczy mięsa.
 3. Z Nation (2014-2020, reż. Karl Schaefer, Craig Engler). Serial komediowy akcji i horroru śledzi grupę dziwacznych ocalałych, którzy wyruszają w misję przez kraj, aby dostarczyć lekarstwo na apokalipsę zombie. Serial jest znany z przesadzonych scen akcji, ekscentrycznych postaci i bezceremonialnego humoru, a także z docenienia za unikalne połączenie gatunków.
 4. Black summer (2019-, reż. John Hyams, Abram Cox). Ten szybki i pełny akcji serial rozgrywa się w początkowych dniach apokalipsy zombie, gdy świat jest w chaosie i zasady społeczeństwa się rozpadły. Serial śledzi grupę ocalałych, którzy walczą o życie w świecie opanowanym przez zombie.
 5. The stand (2020-2021, reż. Josh Boone, Benjamin Cavell). Ta adaptacja klasycznej powieści Stephena Kinga o tym samym tytule śledzi bitwę między dobrem a złem, gdy świat ulega śmiertelnej zarazie.

Disney+

 1. Hocus pocus (1993, reż. Kenny Ortega). Trzy siostry wiedźmy, Winifred, Mary i Sarah Sanderson, zostają wskrzeszone przez przypadek przez grupę nastolatków w Salem w stanie Massachusetts w Halloween.
 2. Night of the living dead (1968, reż. George A. Romero). Ten film grozy jest uważany za jeden z najbardziej wpływowych filmów o zombie. Opowiada historię grupy ocalałych, którzy bronią się przed hordą pożeraczy mięsa. Film jest znany z realistycznego przedstawienia zombie i mrocznego klimatu.
 3. Shaun of the dead (2004, reż. Edgar Wright). Film komediowy opowiadający historię Shauna, mężczyzny, który musi uratować swoją matkę, dziewczynę i przyjaciół przed hordą zombie.
 4. What we do in the shadows (2014, reż. Taika Waititi, Jemaine Clement). O zombie wampirach – historia grupy wampirów, które mieszkają razem w Wellington w Nowej Zelandii.
 5. Zombieland (2009, reż. Ruben Fleischer). Ten film akcji o zombie opowiada historię grupy ocalałych, którzy podróżują przez Stany Zjednoczone w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia.

Inne serwisy VOD

 1. Train to Busan presents: Peninsula (2020, reż. Yeon Sang-ho). Południowokoreański film akcji o zombie, będący sequelem filmu Pociąg do Busan z 2016 roku. Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach z pierwszego filmu. Korea Południowa została opanowana przez zombie, a naród został odizolowany od reszty świata.
 2. Army of the dead (2021, reż. Zack Snyder). Amerykański film akcji o zombie, opowiadający historię grupy najemników, którzy podejmują się niebezpiecznej misji w Las Vegas, opanowanym przez zombie.
 3. The dead dont die (2019, reż. Jim Jarmusch). Amerykańska czarna komedia o zombie, opowiadająca o grupie mieszkańców małego miasteczka, którzy muszą zmierzyć się z hordami zombie.
 4. The crazies (2010, reż. Breck Eisner). Amerykański horror, opowiadający historię grupy mieszkańców małego miasteczka, którzy zostają zarażeni tajemniczą chorobą, która zmienia ich w morderczych maniaków