Kim jest Marek Kujawa? [wiek, wzrost, Kinga Rusin, żona, dzieci, majątek]

Marek Kujawa, choć głównie znany z mediów jako partner życiowy dziennikarki Kingi Rusin, jest postacią niezwykle cenioną na krajowym rynku prawniczym. Podążając śladami rodziców, wybrał ten sam zawód, współpracując z nimi przy prowadzeniu jednej z najlepszych kancelarii w Warszawie. Jego doświadczenie i kompetencje zdobyły uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą

Ile lat ma Marek Kujawa?

Marek Kujawa urodził się 18 października 1974 roku, zatem obecnie ma 50 lat.

Kim jest Marek Kujawa partner Kingi Rusin?

Marek Kujawa, urodzony w rodzinie prawniczej, podążył śladami rodziców. Obecnie wspólnie z nimi prowadzi jedną z renomowanych kancelarii prawniczych w Warszawie. Jego edukacja obejmowała studia w Polsce, Poitiers, Cambridge i Bonn. Przez cztery lata pełnił funkcję wykładowcy prawa cywilnego na Uniwersytecie Warszawskim. Jego specjalizacją jest obsługa firm międzynarodowych, zdobył także uznanie jako negocjator.

Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje również inicjowanie i zakładanie fundacji, takich jak Instytucja Negocjacji i Strategii. Celem tej instytucji jest wspieranie badań i analiz z zakresu negocjacji oraz strategii, wykorzystując zróżnicowane dziedziny nauki. Marek Kujawa jest również inicjatorem i założycielem fundacji „Młode Umysły dla Polski”, która skupia absolwentów uczelni wyróżniających się zdolnościami lingwistycznymi i humanistycznymi. Fundacja wspiera młodych ludzi w ich dalszym rozwoju.

Marek Kujawa udzielał także wsparcia merytorycznego w zarządzaniu marką kosmetyczną Kingi Rusin, a obecnie jest aktywnie zaangażowany w całą firmę.

Marek Kujawa i Kinga Rusin — historia miłości

Drogi Kingi Rusin i Marka Kujawy skrzyżowały się w 2010 roku na greckiej wyspie Rodos. Cztery lata wcześniej Kinga Rusin zakończyła swoje dwunastoletnie małżeństwo z Tomaszem Lisem. Wtedy nie przypuszczała, że wakacyjny wyjazd może odmienić jej losy, chociaż była otwarta na nową miłość.

To był wrzesień, pusto na plaży, bardzo dużo panów, bardzo mało pań. Dosyć szybko zyskałyśmy grono kolegów, wśród nich był Marek. Zwróciłam na niego uwagę, bo potraktował mnie nietypowo, tak trochę chłodno, a zupełnie czego innego oczekiwałam – opowiadała w rozmowie z Galą.

Między prezenterką a przystojnym adwokatem szybko zaczęło iskrzyć. Marek Kujawa pozwalał sobie na śmiałe zaczepki oraz chłodne traktowanie kobiety, którą jednak był wyraźnie zainteresowany.

Powiedział ze swadą, że jak ktoś jest tak walczącą feministką jak ja, to niech sobie sam radzi. Pomyślałam wtedy: „no nie, co za gość!”. Zapamiętałam go nie tylko jako inteligentnie złośliwego w stosunku do mnie, ale też niezwykle ciekawie opowiadającego – relacjonowała.

Namiętne uczucie pojawiło się niedługo później.

Para prowadzi bardzo aktywny tryb życia, spędzając wiele czasu na podróżach i zwiedzaniu egzotycznych krajów. Ich związek jest jednocześnie udany, a obydwoje brylują na ściankach oraz branżowych bankietach od wielu lat, nie kryjąc swojej miłości. Uwielbiają spędzać razem czas, a uczucie między nimi rośnie z każdym dniem. Gwiazda telewizji otwarcie przyznaje, że to właśnie u boku Marka zaznała prawdziwego szczęścia i wolności. Nie szczędzi mu ciepłych słów pod swoimi wpisami na Instagramie. Dzięki niemu odważyła się na wiele rzeczy, których bała się próbować w przeszłości.