Najlepsze filmy komedie na Netflix – ranking TOP25

Netflix oferuje bogaty wybór filmów komediowych, które mogą zapewnić doskonałą rozrywkę i wiele śmiechu. Wśród nich znajdziemy zarówno nowe produkcje, jak i klasyki gatunku. W tym rankingu przedstawiamy 25 najlepszych komedii dostępnych na Netflix, wybranych ze względu na ich popularność, oceny krytyków i widzów oraz niezapomniane momenty, które sprawiają, że te filmy są wyjątkowe.

Netflix jako gigant w sektorze filmów komediowych

Netflix znacząco wpływa na sektor filmów komediowych, a także dominuje w branży streamingowej. Podsumowanie statystyk i faktów z 2023 roku ukazuje ten wpływ:

  • Od 2013 roku Netflix wyprodukował ponad 1500 oryginalnych programów, w tym zarówno seriale, jak i filmy.
  • Netflix otrzymał ponad 800 nominacji do nagród i zdobył 250 nagród za swoje oryginalne treści, co podkreśla jakość i uznanie jego produkcji.
  • Firma wydaje dużo na swoje oryginalne treści, z budżetami sięgającymi do 20 milionów dolarów za godzinę.
  • Komicy tacy jak Chris Rock i Dave Chappelle otrzymali miliony dolarów za produkcję występów stand-up dla Netflixa, co wskazuje na zaangażowanie platformy w różnorodne treści komediowe.

Informacje te odzwierciedlają jednak znaczne inwestycje firmy w oryginalne treści, w tym komedie, oraz jej sukces w przyciąganiu dużej publiczności do swojej platformy.

Najlepsze filmy komedie na Netflix – ranking TOP25

1. Nie patrz w górę (2021). Reżyser: Adam McKay. 

Nie patrz w górę to satyra na temat zmian klimatycznych i polityki. Film opowiada o dwóch astronomach, którzy odkrywają, że na Ziemię zbliża się kometa, która może zniszczyć planetę. Starają się ostrzec ludzkość, jednak spotykają się z lekceważeniem i politycznymi manipulacjami.

2. Jaki ojciec, taka córka (2018). Reżyser: Lauren Miller Rogen

Ten uroczy film opowiada historię ojca i córki, którzy przypadkowo zamieniają się ciałami tuż przed jej ślubem. Oboje muszą nauczyć się radzić sobie w swoich nowych rolach, jednocześnie próbując znaleźć sposób na odwrócenie zaklęcia.

3. Zabójczy rejs (2019). Reżyser: Michael Winterbottom

Zabójczy rejs to czarna komedia kryminalna. Film śledzi perypetie bogatego przedsiębiorcy, który wraz z rodziną i przyjaciółmi wyrusza w luksusowy rejs po Morzu Śródziemnym. Podczas podróży dochodzi do serii zabójstw, a podejrzenia padają na każdego z pasażerów.

4. Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga (2020). Reżyser: David Dobkin

Film opowiada o dwójce islandzkich muzyków, którzy dostają szansę reprezentowania swojego kraju w konkursie piosenki Eurowizji. Mimo braku doświadczenia i niezbyt wysokiej jakości muzyki, dążą do spełnienia swoich marzeń o muzycznej sławie.

5. Leo (2023). Reżyser: Robert Marianetti, Robert Smigel, David Wachtenheim

Leo to amerykańska animowana komedia muzyczna. Głównym bohaterem filmu jest Leo, 74-letnia jaszczurka, która od dziesięcioleci mieszka w terrarium szkolnym. Leo jest znudzony swoim życiem i marzy o ucieczce.

6. Niewłaściwa Missy (2020). Reżyser: Tyler Spindel

Ta komedia opowiada historię Tima Morrisa, który po serii nieudanych randek w końcu spotyka tę jedyną. Wysyłając zaproszenie na firmowy wyjazd na Hawaje, przypadkowo wysyła je do kobiety o tym samym imieniu, z którą miał katastrofalną randkę.

7. Mitchellowie kontra maszyny (2021).  Reżyser: Michael Rianda, Jeff Rowe

Film animowany opowiadający o rodzinie Mitchellów, która wyrusza w podróż samochodem przez cały kraj, aby odwieźć córkę na pierwszy rok studiów.

8. Jojo Rabbit (2019). Reżyser: Taika Waititi

To czarna komedia, która opowiada o młodym niemieckim chłopcu, Jojo, którego wyimaginowanym przyjacielem jest Adolf Hitler.

9. Between Two Ferns: Film (2019). Reżyser: Scott Aukerman

Film jest rozszerzeniem popularnego internetowego talk-show Between Two Ferns prowadzonego przez Zacha Galifianakisa.

10. Gorzkie wino (2019). Reżyser: Amy Poehler

Gorzkie wino to komedia o grupie przyjaciół, którzy wybierają się na weekend do winnicy w Napa Valley, aby świętować pięćdziesiąte urodziny.

11. Zróbmy zemstę (2022). Reżyser: Jennifer Kaytin Robinson

Ten film to energetyczna komedia o dwóch dziewczynach z liceum, które łączą siły, aby zemścić się na swoich prześladowcach. 

12. Zabójcze Wesele (2023). Reżyser: Jeremy Garelick

Nick (Sandler) i Audrey Spitz (Aniston) są wreszcie na dobrej drodze z ich prywatną agencją detektywistyczną. Gdy otrzymują zaproszenie na ślub swojego przyjaciela, Maharadży (Adeel Akhtar), na prywatnej wyspie w Europie, są podekscytowani możliwością spędzenia romantycznych wakacji.

13. Nice. Guys. Równi goście (2016). Reżyser: Shane Black

Komedia kryminalna osadzona w latach 70. XX wieku. Film opowiada o dwóch detektywach, którzy łączą siły, aby rozwiązać sprawę zaginionej dziewczyny i śmierci gwiazdy porno.

14. Teściowie poszukiwani (2023). Reżyser: Tyler Spindel

Owen Browning (DeVine) jest zwykłym kierownikiem banku, który właśnie ma poślubić miłość swojego życia. Tuż przed ślubem na jego bank napadają słynni Widmowi Bandyci.

15. Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę (2023). Reżyser: Sammi Cohen

Komedia opowiada historię Stacy (Sadie Sandler) i Lydii (Sunny Sandler), dwóch najlepszych przyjaciółek, które przygotowują się do swoich bat micw.

16. Czerwona nota (2021). Reżyser: Rawson Marshall Thurber

17. Kluseczka (2018). Reżyser: Alessandro Genovesi

18. Wpadka (2007). Reżyser: Judd Apatow

19. Podróż poślubna z mamą (2022). Reżyser: Roger Kumble

20. Nie jestem łatwy (2018). Reżyser: Éléonore Pourriat

21. Powrót do liceum (2022). Reżyser: Alex Hardcastle

22. Imprezowa dusza (2021). Reżyser: Gene Stupnitsky

23. 8 Rue de lHumanité (2021). Reżyser: Dany Boon

24. 40 letni prawiczek (2005). Reżyser: Judd Apatow

25. Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) (2017). Reżyser: Noah Baumbach

Ta lista zawiera różnorodne komedie – od romantycznych po czarne komedie – i obejmuje zarówno nowsze tytuły, jak i klasyczne hity. Warto sprawdzić aktualną dostępność tych filmów na Netflix, ponieważ oferta serwisu może się zmieniać.