Kim jest Tomasz Organek? [wzrost, żona, Instagram]

Tomasz Organek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków w Polsce, zaskakuje swoich fanów nie tylko długą karierą muzyczną, ale także nowymi projektami. Poniżej znajdziecie informacje na temat artysty, zarówno z jego życia zawodowego, jak i prywatnego.

Tomasz Organek: Wiek

Tomasz Organek urodził się 30 listopada 1976 roku w Suwałkach i obecnie liczy sobie 47 lat. Dorastał w Raczkach, gdzie również uczęszczał do szkoły podstawowej. Rodzice, którzy sami byli artystami (ojciec był muzykiem, śpiewał, grał na gitarze i perkusji, a matka tańczyła w ludowym zespole Podlaskie Kukułki) przekazali mu talent artystyczny. Organek jest absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a przez dwa lata pracował jako nauczyciel.

Tomasz Organek: Kariera

Muzyk ukończył również drugi kierunek studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalizując się w grze na gitarze elektrycznej. Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, który wydał trzy płyty. Ponadto współpracował z różnymi artystami, takimi jak Kayah, Andrzej Smolik, Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski.

Tomasz Organek: Piosenki

W 2013 roku Organek założył własny zespół o nazwie Organek, a rok później wydał swój pierwszy album solowy. Za swoją działalność artystyczną otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a także został uhonorowany kilkoma odznaczeniami. Regularnie bierze udział w trasach koncertowych, zwłaszcza w ramach cyklu „Męskie Granie”.

Dlaczego Organka wyrzucili z męskiego grania?

W 2017 roku Tomasz Organek został usunięty z kampanii promującej „Męskie Granie”. Co było powodem?

Artysta został zatrzymany przez policję pod zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu. Muzyk, który wiosną 2017 roku był jednym z większych zwycięzców gali rozdania Fryderyków, miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na swoim facebookowym profilu Organek przeprosił fanów, których zawiódł i zapewnił, że jest sobą rozczarowany.

Tomasz Organek: Płyty

  • z zespołem SOFA:2006 – „Many Stylez”;2009 – „Doremifasofa”;2012 – „Hardkor i disko”;
  • z zespołem Ørganek: – 2014 – „Głupi” – status platynowej płyty; – 2016 – „Czarna Madonna” – status platynowej płyty; – 2021 – „Ocali nas miłość”; – 2021 – „Na razie stoję, na razie patrzę”.

Tomasz Organek: Nagrody

  • 2010 – nagroda jury festiwalu TOP Trendy;
  • 2011 – nagrody jury festiwalu WOW! Orange Music Festival;
  • 2015 – nominacja do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii „Najlepszy album rock” za płytę „Głupi”;
  • 2017 – Nagroda Muzyczna „Fryderyk” za album „Czarna Madonna”;
  • 2017 – Nagroda Muzyczna „Fryderyk” za utwór „Missisipi w ogniu”.

Tomasz Organek: Książki

W 2019 roku Tomasz Organek wydał debiutancką powieść „Teoria opanowywania trwogi”.

Tomasz Organek: Partnerka

Muzyk rzadko dzieli się szczegółami z życia prywatnego, ale w jednym z wywiadów ujawnił, że jego partnerka jest zaangażowana w jego karierę muzyczną. Jednak para zachowuje prywatność, unikając publikacji wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych.

Tomasz Organek: Instagram

Tomasz Organek jest aktywny na Instagramie, gdzie prowadzi profil @tomasz_organek_official. Jego działalność śledzi ponad 49,8 tysiąca użytkowników, a profil zawiera z pewnością ciekawe spojrzenie na artystyczne i osobiste życie muzyka.