Kim jest Marina Łuczenko-Szczęsna? [wiek, wzrost, rodzice, mąż, dzieci, nowotwór]

Fot. Instagram @marina_official

Łuczenko-Szczęsna od wielu lat przyciąga uwagę swoim głosem i pewnym poruszaniem się na scenie. Ma na koncie kilka hitów, ale głównie słuchacze kojarzą ją za sprawą utworu „Glam Pop”. Mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek, w wyniku czego została laureatką nagrody ESKA Music Awards za debiut w 2010 roku. Wiele osób nie wie, ale Marina Łuczenko-Szczęsna swoją karierę medialną rozpoczęła od aktorstwa. Najpierw występowała w teatrze, wcielając się między innymi w postać Julii w musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza, a pięć lat później zadebiutowała w serialu „39 i pół”. W serialu tym grała córkę Darka, czyli głównego bohatera.

Marina Łuczenko-Szczęsna: wzrost, waga

Marina Łuczenko-Szczęsna ujawniła za pośrednictwem Instastories kilka szczegółów na temat swojej figury. Zgodnie z podanymi przez nią informacjami, ma 168 centymetrów wzrostu i zazwyczaj waży 50 kilogramów.

Marina Łuczenko-Szczęsna: pochodzenie

Artystka urodziła się w Winnicy na Ukrainie, dawniej będącej częścią Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Marina Łuczenko-Szczęsna: rodzice

Tata Mariny Łuczenko-Szczęsnej nosi imię Wasyl. To właśnie on jako pierwszy dostrzegł w niej talent i przekonał ją, że powinna występować na największych scenach. Piosenkarka w czerwcu 2021 roku, z okazji Dnia Ojca, podziękowała mu za bezwarunkowe wsparcie, przyjaźń i miłość oraz za zaszczepienie w niej pasji do muzyki. Pierwszą piosenką, jaką nauczyła się śpiewać, był utwór „Puszek okruszek”. Miała wtedy zaledwie 2 lub 3 lata.

Matką Mariny Łuczenko-Szczęsnej jest Ałła Łuczenko. Artystka jest do niej bardzo podobna.

Marina Łuczenko-Szczęsna: mąż, dzieci

Mężem Mariny Łuczenko-Szczęsnej jest piłkarz Wojtek Szczęsny. Para wzięła ślub w 2016 roku, po tym jak poznali się w 2013 roku i zaręczyli się 7 lipca 2015 roku. Ich syn, Liam, urodził się 30 czerwca 2018 roku. Podczas ich przyjęcia weselnego wystąpił James Arthur.

Marina Łuczenko-Szczęsna: wiek

Marina Łuczenko-Szczęsna urodziła się 3 lipca 1989 roku. W 2024 roku będzie obchodzić swoje 35. urodziny. Jest starsza od swojego męża o 9 miesięcy i 15 dni.

Marina Łuczenko-Szczęsna: zarobki

Kwota, którą Marina Łuczenko-Szczęsna zarabia za swoje koncerty czy sprzedaż muzyki, pozostaje tajemnicą. Artystka nigdy nie ujawniła publicznie szczegółów dotyczących swoich dochodów.

Marina Łuczenko-Szczęsna: utwory

Marina Łuczenko-Szczęsna, występująca pod pseudonimem MaRina, ma na swoim koncie wiele hitów, które są znane szerokiej publiczności. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się 18 kwietnia 2010 roku, dokładnie w dzień urodzin Wojtka Szczęsnego, chociaż para wtedy się jeszcze nie znała. Jej debiutancki singiel „Glam Pop” odniósł wielki sukces i stał się megahitem w Radiu ESKA, co przyniosło jej nagrodę ESKA Music Awards za debiut w 2010 roku.

Kolejne utwory Mariny, takie jak „Pepper Mint” czy „Electric Bass” z albumu „Hard Beat”, również zyskały popularność. Po kilkuletniej przerwie artystka powróciła w 2016 roku z singlem „On My Way”, a następnie wydała kolejne utwory, takie jak „Takin’ Ya Rock Out”, „Hiding In The Water” oraz współpracowała z różnymi raperami, jak Kabe, Young Igi i Smolasty.

W 2022 roku Marina Łuczenko-Szczęsna wydała piosenkę „This Is The Moment”, która miała być hymnem motywacyjnym dla reprezentantów Polski podczas mistrzostw świata w Katarze.

Marina Łuczenko-Szczęsna: Instagram

Artystka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @marina_official. Jej konto aktualnie obserwuje 997 tysięcy użytkowników tego serwisu.