Kim jest Blanka Lipińska ? [wiek, wzrost, książki, kiedyś, partner]

Czy to się komuś podoba, czy nie, Blanka Lipińska dzisiaj należy do najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. Jej książki stały się bestsellerami, a filmy oparte na motywach jej erotycznych powieści odniosły sukces w ponad 90 krajach za pośrednictwem platformy Netflix. Jak udało się jej osiągnąć taki rozgłos w tak krótkim czasie? Poznajcie bliżej autorkę „365 dni”.

Prywatne życie Blanki Lipińskiej

Wiele osób zastawia się, ile lat ma Lipińska? Kobieta urodziła się 22 lipca 1985 roku, ma zatem 38 lat. Rodzinnym miastem Blanki Lipińskiej są Puławy. Gdy pisarka rozmawia o swoim życiu prywatnym, zawsze podkreśla rolę ukochanych rodziców, Małgorzaty i Grzegorza Lipińskich, którzy wspierają ją w dynamicznej karierze. Autorka bestsellerowych „365 dni” utrzymuje także bliskie relacje ze swoim starszym bratem Jakubem i jego rodziną.

Kolejne często pojawiające się pytanie fanów pisarki dotyczy jej relacji z Baronem, gitarzystą i kompozytorem, członkiem zespołu Afromental. Czy Blanka była z Baronem? Tak, para spotykała się 8-9 miesięcy, jednak w październiku 2020 roku doszło do rozstania. Zakończenie związku z muzykiem było dla niej ciężkim doświadczenie, w wyniku czego zdecydowała się na terapię u specjalisty. Pornopisarka zaznacza przy tym, że nie ma tego za złe Baronowi, jest wręcz wdzięczna.

Musiałabym powiedzieć, że poszłam na terapię przez Barona, natomiast tak naprawdę po tych trzech latach terapii mogę powiedzieć, że poszłam na terapię dzięki Alkowi. Jestem mu za to bardzo wdzięczna, że byłam w takim momencie swojego życia, że poszłam do Agaty i jestem wdzięczna, że nadal tam jestem i że nadal mogę z nią pracować. Dzięki temu w życiu moim i moich bliskich wydarzyło się bardzo dużo dobrych rzeczy.

Odbyta terapia pokazała Blance, że u podłoża wszystkich problemów damsko-męskich leży w jej przypadku niskie poczucie własnej wartości.

Poczucie bycia niewystarczającą, o czym nie miałam zielonego pojęcia na przykład. Poczucie niewystarczalności powoduje w relacjach damsko-męskich popełniam błędy. Gdyby nie to, nie byłabym w stanie stworzyć teraz tak wspaniałej, spokojnej relacji. Każdą swoją relację poprzednią po prostu rozwaliłam. (…)Ja byłam cały czas constans tak samo nienadająca się do związku, a wychodząca z założenia, że ja jestem idealnym partnerem.

Aktualnie pisarka spotyka się z Pawłem Baryłą, z którym wreszcie tworzy zdrową, poprawnie funkcjonującą relację.

Chciałam być zawsze ważna dla kogoś i potrzebna. Żeby nie przyszło do głowy temu komuś mnie zostawić. A paradoks polega na tym, że wszystkich swoich facetów ja zostawiałam. (…) Gdyby nie sytuacje, które działy się między mną a Baronem, które spowodowały, że ja już nie wytrzymałam i poszłam na terapię, to nigdy w życiu by mi się nie udało stworzyć tak wspaniałej relacji, jaką mam z Pawłem. To by było niewykonalne.

Czy Blanka Lipińska ma dzieci?

Od dłuższego czasu wiadomo, że Blanka Lipińska nie planuje w najbliższym czasie macierzyństwa. Ostatnio autorka zwróciła uwagę na pewien problem, nagrywając relację InstaStory, w której poruszyła kwestię zachowań niektórych matek. W swoim nagraniu wyraziła zrozumienie dla trudności, jakie często towarzyszą opiece nad dziećmi, jednak jednocześnie podkreśliła, że nie akceptuje wylewania frustracji na swoją osobę i innych.

Blanka Lipińska — edukacja i praca

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego nr VI Zespołu Szkół nr 3 w Puławach Lipińska podjęła naukę w studium kosmetycznym. Następnie pracowała jako wizażystka, specjalistka ds. sprzedaży w branży hotelarskiej, terapeutka-hipnotyzerka, promotorka KSW Ring Girls oraz menedżerka klubów nocnych w Sopocie. Debiutancka powieść Blanki, inspirowana własnym życiem, ukazała się w 2018 roku.

Blanka Lipińska — zainteresowania

Blanka Lipińska pasjonuje się podróżami i kitesurfingiem. Jej pasja do podróży jest wyraźnie widoczna na Instagramie, gdzie dzieli się zdjęciami z egzotycznych miejsc. Autorka również zaakcentowała swoją dobrą formę fizyczną w rozbieranej sesji dla „CKM” i regularnie publikuje odważne zdjęcia w mediach społecznościowych.

Blanka Lipińska — książki i krytyka

Książki Blanki Lipińskiej, choć spotkały się z krytyką, cieszą się popularnością, szczególnie po międzynarodowym sukcesie ekranizacji „365 dni”. Jej twórczość została przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana w ponad 35 krajach. Lipińska, konfrontowana z zarzutami o kicz i kontrowersyjne treści w swoich dziełach, zawsze stanowi, że nie pisze dla krytyków, a jej powieści odniosły znaczny sukces komercyjny. Ile Blanka sprzedała książek? Według jej amerykańskiego wydawnictwa jej książki sprzedały się w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy.

Oto trzy książki Blanki Lipińskiej, ujęte w kolejności chronologicznej:

„365 dni”

Pierwsza powieść z cyklu rozpoczyna historię głównej bohaterki, Laury, która wraz ze swoim chłopakiem Martinem oraz przyjaciółmi udaje się na Sycylię. Dwudziestodziewięcioletnia kobieta zostaje porwana przez szefa sycylijskiej mafii, niezwykle przystojnego Don Massimo Toricellego. W tym niezwykłym thrillerze romantycznym Laura otrzymuje od porwanego gościa 365 dni na to, aby go pokochała.

„Ten dzień”

Drugą część cyklu „365 dni” kontynuuje historię Laury. Po wyjściu za mąż i zajściu w ciążę jej życie pełne jest luksusu: prezenty od męża, służba, samochody i nadmorskie rezydencje. Idyllę zakłóca jednak obecność gangsterów, które kręcą się wokół historii, oraz niepokój Laury o swoje bezpieczeństwo – zdaje sobie sprawę, że ktoś może próbować ją porwać.

„Kolejne 365 dni”

Trzecia część cyklu to kontynuacja dramatycznych losów Laury. Kobieta pada ofiarą zamachu, a jej mąż staje przed trudnym dylematem – czy ratować Laurę, czy może dziecko. To trzymająca w napięciu opowieść o miłości, wyborach i konsekwencjach, które niosą ze sobą 365 dni pełnych dramatycznych wydarzeń.

Blanka Lipińska — przyjaźnie ze znanymi osobami

Zanim Blanka Lipińska stała się sławna, miała bliskie relacje z Dodą, której zresztą zawdzięcza pewne nauki życiowe.Przyjaźni się także z innymi celebrytami, takimi jak Natalia Siwiec i Jarosław Bieniuk.

Blanka Lipińska — Instagram

Blanka Lipińska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @blanka_lipinska. Aktualnie profil celebrytki obserwuje 879 tysięcy użytkowników tego serwisu. Jakie tematy podejmuje w Social Mediach? Kobieta publikuje zdjęcia i filmy z ważnymi dla niej osobami, udostępnia ujęcia z uroczystości rodzinnych, a także dzieli się chwilami spędzonymi z przyjaciółmi i współpracownikami, np. z planu filmowego. Ponadto Lipińska udostępnia osobiste złote porady dotyczące życia i dzieli się refleksjami na temat swoich oczekiwań i rozczarowań. Na Instagramie pisarki można także zobaczyć, jak wygląda jej mieszkanie – Lipińska dzieli się także zdjęciami i poradami dotyczącymi wystroju wnętrz.