Adam Sandler komedie – filmy, które rozbawią Cię do łez

Adam Sandler to niekwestionowany król humoru filmowego, zdolny sprawić, że śmiech staje się nieuchronnym towarzyszem oglądania. Jego komedie nie tylko dostarczają rozrywki, ale także potrafią rozbawić do łez. Te przesiąknięte charakterystycznym stylem Sandlera filmy, to doskonałe lekarstwo na szary dzień, gwarantujące niezapomniane chwile śmiechu.

Adam Sandler – kilka słów o aktorze

Adam Sandler to amerykański aktor, komik, scenarzysta, producent filmowy i muzyk, urodzony 9 września 1966 roku w Nowym Jorku. Zdobył ogromną popularność dzięki swojemu charakterystycznemu poczuciu humoru i niewątpliwemu talentowi komediowemu. Sandler zyskał rozpoznawalność rolami w licznych przebojach kinowych. Pomimo różnych opinii krytyków, aktor zdobył lojalność widowni swoim unikalnym stylem, który łączy absurdalny humor z chwilami poruszającej prawdy. Oprócz kariery aktorskiej, Sandler odnosi sukcesy również jako producent filmowy i wykonawca muzyczny, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych twórców w przemyśle rozrywkowym.

Adam Sandler komedie – filmy, które rozbawią Cię do łez

Oto kilka komedii z Sandlerem, które rozbawią Cię do łez:

 • 50 pierwszych randek (2004) – komedia romantyczna o mężczyźnie, który cierpi na utratę pamięci krótkotrwałej. Aby zdobyć serce kobiety swoich marzeń, musi wymyślać nowe sposoby, aby ją zaimponować każdego dnia.
 • Żona na niby (2007) – film opowiada historię Dannyego Maccabeea (Adam Sandler), samotnego stomatologa, który spotyka Palmer Dodd (Brooklyn Decker), piękną modelkę. Aby zrobić wrażenie na Palmer, Danny namawia swoją asystentkę, Katherine Murphy (Jennifer Aniston), aby udawała jego żonę. Katherine początkowo niechętnie zgadza się na udział w kłamstwie, ale z czasem zaczyna się w nim coraz bardziej angażować. Danny i Katherine zaczynają się do siebie zbliżać, a ich udawana miłość zaczyna się zmieniać w prawdziwą.
 • Klik: I robisz, co chcesz (2006) – komedia o mężczyźnie, który znajduje pilota, pozwalającego mu sterować swoim życiem. Pozornie idealnie, ale jednak nie wszystko okazuje się iść po myśli nowego właściciela niezwykłego pilota.
 • Nieoszlifowane diamenty (2019) – kryminał komediowy opowiadajacy historię Howarda Ratnera (Adam Sandler), charyzmatycznego jubilera z Nowego Jorku, który żyje na krawędzi. Przyparty do muru Howard stawia wszystko na jedną kartę. Howard jest uzależniony od hazardu i długów. Jego życie osobiste również jest w rozsypce. Jego żona (Idina Menzel) chce od niego odejść, a jego syn (Jude Hill) nie akceptuje jego stylu życia.
 • Rodzinne rewolucje (2010) – komedia o mężczyźnie, który postanawia rozwieść się z żoną, aby móc spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi. Jednak jego plan nie idzie tak, jak planował.
 • Opowieści o rodzinie Meyerowitz (2017) – Film opowiada historię trzech dorosłych rodzeństwa, które spotyka się w Nowym Jorku, aby uczcić wystawę prac ich ojca, Harolda Meyerowitza (Dustin Hoffman), niegdyś obiecującego artysty, który obecnie jest zapomnianym i zgorzkniałym starcem. Film jest pełnym humoru i wzruszeń portretem dysfunkcyjnej rodziny. Baumbach z czułością i wnikliwością przedstawia relacje między bohaterami, którzy muszą zmierzyć się z przeszłością, zazdrością i własnymi słabościami.
 • Dwóch gniewnych ludzi (2003) – amerykańska komedia z 2003 roku w reżyserii Petera Segala. Film opowiada historię Davea Buznika (Adam Sandler), spokojnego i opanowanego biznesmena, który zostaje uznany za człowieka niepoczytalnego i skazany na terapię z ekscentrycznym terapeutą, dr Buddym Rydellem (Jack Nicholson).
 • Zabójczy rejs (2019) – amerykańska komedia kryminalna z 2019 roku w reżyserii Kylea Newachecka. Film opowiada historię nowojorskiego policjanta, Nicka Spitza (Adam Sandler), który zabiera swoją żonę, Audrey (Jennifer Aniston), na długo obiecywane wakacje w Europie. Przypadkowo spotykają tajemniczego mężczyznę, Charlesa Cavendisha (Luke Evans), który zaprasza ich na prywatne spotkanie rodzinne na Super Jachcie
 • Wykiwać klawisza (2005) – Film jest remakiem filmu z 1974 roku o tym samym tytule. Opowiada historię Paula Crewea (Adam Sandler), byłej gwiazdy futbolu amerykańskiego, który trafia do więzienia za oszustwo. Naczelnik więzienia, Samuel Hazen (James Cromwell), zmusza Crewea do stworzenia drużyny futbolowej więźniów, aby zmierzyć się z drużyną strażników.
 • Mr Deeds. Milioner z przypadku (2002) – amerykańska komedia romantyczna z 2002 roku w reżyserii Stevena Brilla. Film opowiada historię Longfellowa Deedsa (Adam Sandler), prostego i uczciwego człowieka, który mieszka w małym miasteczku w stanie New Hampshire. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest jedynym spadkobiercą testamentowym swojego zmarłego wuja, który był właścicielem ogromnej medialnej korporacji.
 • Super tata (1999) – komedia familijna z 1999 roku w reżyserii Dennisa Dugana. Film opowiada historię Sonnyego Koufaxa (Adam Sandler), lekkoducha, który nie myśli o stabilizacji życiowej. Pewnego dnia jego współlokator, Kevin Gerrity (Joey Lauren Adams), wyjeżdża w podróż służbową, zostawiając Sonnyemu pod opieką swojego pięcioletniego syna, Julianna (Cole Sprouse).
 • Rodzinne rewolucje (2014) – amerykańska komedia romantyczna z 2014 roku w reżyserii Franka Coraci. Film opowiada historię Lauren Reynolds (Drew Barrymore), samotnej matki dwójki dzieci, która zakochuje się w Jimie Friedmanie (Adam Sandler), samotnym ojcu. Po katastrofalnej randce w ciemno Lauren i Jim zgadzają się, że nigdy więcej się nie spotkają. Jednak ich dzieci, Espn (Emma Fuhrmann) i Brendan (Braxton Beckham), szybko się do siebie zbliżają i namawiają rodziców, aby dali sobie drugą szansę.
 • Od wesela do wesela (1998) – komedia romantyczna z 1998 roku w reżyserii Franka Coraci. Film opowiada historię Robbiego Harta (Adam Sandler), piosenkarza na weselach, który w dniu swojego własnego ślubu zostaje porzucony przez pannę młodą. Robbie jest zrozpaczony i postanawia zrezygnować z kariery piosenkarza.
 • Zwierzak (2001) – komedia science fiction z 2001 roku w reżyserii Lukea Greenfielda. Film opowiada historię Marvina Mangea (Adam Sandler), nieudacznika, który marzy o zostaniu policjantem. Pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego zostaje przeszczepione mu kilka organów zwierzęcych. Dzięki zabiegowi Marvin zyskuje nadludzkie zdolności, takie jak supersiła, szybkość i odporność. Jednak jego życiem zaczynają kierować nowe, zwierzęce instynkty.
 • Lewy sercowy (2002) –  amerykańska komedia romantyczna z 2002 roku w reżyserii Paula Thomasa Andersona. Film opowiada historię Barryego Egana (Adam Sandler), nieśmiałego i nerwowego sprzedawcy wody mineralnej, który jest zakochany w swojej koleżance z pracy, Lenie Leonard (Emily Watson). Barry jest bardzo niepewny siebie i boi się okazywać swoje uczucia do Leny. Pewnego dnia Lena wyznaje Barryemu, że jest zaręczona z innym mężczyzną. Barry jest zrozpaczony i postanawia zmienić swoje życie.
 • Mały Nicky (2000) – amerykańska komedia fantasy z 2000 roku w reżyserii Stevena Brilla. Film opowiada historię Nickyego (Adam Sandler), nieśmiałego i gapowatego syna Szatana (Harvey Keitel), który mieszka w piekle. Pewnego dnia jego dwaj starsi bracia, Adrian (Rhys Ifans) i Cassius (Tommy Lister Jr.), uciekają z piekła, aby stworzyć swoje własne piekło na Ziemi. Ojciec Nickyego wysyła go na misję, aby sprowadzić braci z powrotem do piekła. Nicky musi poradzić sobie z wieloma wyzwaniami, w tym z własnym brakiem pewności siebie i z tym, że nie wie, jak być diabłem.
 • Farciarz Gilmore (1995) – amerykańska komedia sportowa z 1995 roku w reżyserii Dennisa Dugana. Film opowiada historię Happyego Gilmorea (Adam Sandler), nieudanego hokeisty, który odkrywa w sobie talent do gry w golfa.

Oczywiście to tylko kilka propozycji. W filmografii Adama Sandlera znajdziesz jeszcze wiele innych komedii, które mogą Ci się spodobać. Jeśli lubisz absurdalny humor i slapstick, to z pewnością znajdziesz coś dla siebie.