Najlepsze seriale HBO Max w historii – Ranking okiem widza

HBO Max, znany z oferowania szerokiej gamy seriali wysokiej jakości, zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów na całym świecie. Ranking najlepszych seriali HBO Max w historii, stworzony z perspektywy widza, stanowi nie tylko odzwierciedlenie popularności i ocen, ale także podkreśla różnorodność i głębię treści, jakie platforma ta ma do zaoferowania. Od intensywnych dramatów po innowacyjne komedie, te seriale przyciągają uwagę swoją oryginalnością, wybitną reżyserią oraz mistrzowską grą aktorską, stając się często tematem rozmów i inspiracją dla kolejnych pokoleń twórców.

HBO Max – kilka słów o platformie streamingowej

HBO Max to platforma streamingowa należąca do WarnerMedia, która została oficjalnie uruchomiona 27 maja 2020 roku. Jest to rozwinięcie i rebranding wcześniejszych usług HBO, takich jak HBO Go i HBO Now, oferując szerszy zakres treści. 

  • HBO Max wyróżnia się bogatą biblioteką zawierającą tysiące godzin filmów i seriali, w tym produkcje oryginalne HBO, filmy z Warner Bros., a także treści z takich marek jak DC, CNN, TNT, TBS, truTV, Cartoon Network, Adult Swim, Rooster Teeth, Looney Tunes i inne.
  • Dostępne są również wybrane filmy i seriale od innych producentów i dystrybutorów.
  • Jedną z głównych cech wyróżniających HBO Max jest dostęp do szerokiego wachlarza znanych i cenionych seriali, takich jak Gra o tron, Westworld, Przyjaciele czy The Sopranos, oraz filmów, w tym nowości kinowych krótko po ich premierze.

Co do popularności, HBO Max szybko stała się jedną z czołowych platform streamingowych w Stanach Zjednoczonych, konkurując z takimi gigantami jak Netflix czy Disney+. Liczba subskrybentów i oglądalność wzrosły szczególnie po premierze ekskluzywnych tytułów oraz po wprowadzeniu strategii jednoczesnego wydawania filmów w kinach i na platformie.

Platforma ta jest również znana z innowacyjnego podejścia do dystrybucji filmów, szczególnie w okresie pandemii COVID-19, kiedy to zdecydowała o jednoczesnym wydawaniu filmów w kinach i na platformie, co było rewolucyjnym krokiem w branży rozrywkowej.

Najlepsze seriale HBO Max w historii – Ranking okiem widza

Seriale HBO Max od lat zachwycają widzów na całym świecie. Produkcje stacji są doceniane za wysoki poziom artystyczny, świetną obsadę i interesujące historie. Na podstawie ocen widzów na serwisie IMDb stworzyliśmy ranking 20 najlepszych seriali HBO Max w historii.

1. Kompania braci (1998)

Epos wojenny o amerykańskich żołnierzach walczących w II wojnie światowej. Serial zdobył 11 nagród Emmy, w tym za najlepszy serial dramatyczny. Reżyseria:  Richard Loncraine, Edward Zwick.

2. Sześć stóp pod ziemią (2001-2005)

Prawdziwa historia rodziny Fisherów, której członkowie prowadzą dom pogrzebowy. Serial jest poruszającym i pełnym humoru obrazem życia i śmierci. Reżyseria: Alan Ball.

3. Rzym (2005-2007)

Epicki serial o podbojach imperium rzymskiego. Produkcja jest bogata w szczegóły historyczne i przedstawia fascynujący obraz starożytnego świata. Reżyseria: John Milius, Tony Scott, Michael Apted.

4. Gra o tron (2011-2019)

Fantastyczny serial o walce o władzę w Westeros. Produkcja zdobyła 38 nagród Emmy i stała się jednym z najpopularniejszych seriali w historii. Reżyseria: Dawid Benioff, D.B.Weiss.

5. Rodzina Soprano (1999-2007)

Dramat o Tonym Soprano, bossie mafijnym, który próbuje pogodzić życie rodzinne z obowiązkami zawodowymi. Serial zdobył 21 nagród Emmy i jest uważany za jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Reżyseria: Dawid Chase.

6. Sukcesja (2018-)

Dramat o rodzinie Royów, która kontroluje potężny konglomerat medialny. Serial jest mrocznym i bezkompromisowym obrazem świata biznesu. Reżyseria:  Jesse Armstrong.

7. Detektyw (2014-2019)

Anthology serial o dwóch detektywach, którzy rozwiązują trudne sprawy kryminalne. Produkcja jest pełna zwrotów akcji i trzyma w napięciu do samego końca. Reżyseria: Nic Pizzolatto.

8. Deadwood (2004-2006)

Western o miasteczku Deadwood, które powstaje w epoce Dzikiego Zachodu. Serial jest brutalny i realistyczny, ale też pełny humoru i charakterystycznych postaci. Reżyseria: David Milch.

9. The Leftovers (2014-2017)

Dramat o ludziach, którzy przeżyli tajemnicze zniknięcie 2% populacji. Serial jest poruszającym i pełnym emocji obrazem ludzkiej tragedii. Reżyseria:  Damon Lindelof.

10. Chernobyl (2019)

Dramat historyczny o awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Produkcja jest wiernym odzwierciedleniem wydarzeń z 1986 roku i porusza ważną kwestię bezpieczeństwa jądrowego. Reżyseria: Johan Renck.

11. Westworld (2016-)

Sci-fi o parku rozrywki, w którym goście mogą bawić się, polując na androidy. Serial jest pełny tajemnic i niespodzianek, a jego fabuła bawi i intryguje. Reżyseria: Joanathan Nolan.

12. The Wire (2002-2008)

Dramat kryminalny o policji w Baltimore. Serial jest realistycznym i wstrząsającym obrazem świata przestępczego. Reżyseria:  David Simon.

13. Powrót do Twin Peaks (2017)

Thriller psychologiczny o Daleu Cooperze, który powraca do Twin Peaks, aby rozwiązać zagadkę morderstwa Laury Palmer. Serial jest kontynuacją kultowego serialu z lat 90. Reżyseria: david Lynch.

14. Barry (2018-)

Dramat o Barrym Berkmanie, płatnym zabójcy, który marzy o karierze aktorskiej. Serial jest czarną komedią o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Reżyseria: Bill Hader.

15. Generał Szołżeniczyn (2002)

Miniserial o Aleksandrze Sołżenicynie, pisarzu i dysydencie, który został zesłany do łagru za krytykę ZSRR. Produkcja jest poruszającym i pełnym emocji obrazem życia i twórczości Sołżenicyna. Reżyseria: Joseph Sargent.

16. Mare z Easttown (2021)

Dramat kryminalny o detektyw Mare Sheehan, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety w małym miasteczku. Produkcja jest pełna emocji i psychologicznych niuansów. Reżyseria: Craig Zobel.

17. Biały Lotos (2021-)

Dramat obyczajowy o grupie gości, którzy przyjeżdżają na wypoczynek do ekskluzywnego kurortu na Hawajach. Serial jest zabawny i pełny zwrotów akcji, ale też porusza ważne tematy społeczne. Reżyseria: Mike White.

18. Sceny z życia małżeńskiego (2021)

Miniserial o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Produkcja jest poruszającym i realistycznym obrazem relacji międzyludzkich. Reżyseria:  Hagai Levi.

19. The Last of Us (2023)

Dramat postapokaliptyczny o dwójce ocalałych, którzy podróżują przez zniszczony świat. Serial jest pełny akcji i emocji, a jego fabuła oparta jest na popularnej grze wideo. Reżyseria:  Craig Mazin.

20. The Gilded Age (2022-)

Dramat obyczajowy o młodej kobiecie, która przenosi się do Nowego Jorku w czasach wiktoriańskich. Serial jest pełen elegancji i blichtru, ale też pokazuje mroczną stronę epoki. Reżyseria: Michael Engler.