Kim jest Mateusz Kmiecik? [wiek, żona, filmy]

Mateusz Kmiecik jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej. Jego podejście do życia jest pełne dystansu, co wynika z wpływu mistrzów z okresu dzieciństwa i młodości. Inspirację czerpie z ich umiejętności opowiadania z humorem o poważnych sprawach, co stanowi filozofię, którą sam przyjął.

Mateusz Kmiecik — życie zawodowe

W Teatrze Narodowym, gdzie pracuje, Mateusz Kmiecik podejmuje się wymagających ról. Jego grę aktorską można podziwiać m.in. w sztukach „Jak być kochaną” i „Piknik pod Wiszącą Skałą” w reżyserii Leny Frankiewicz czy „Matka Joanna od Aniołów” Jarosława Iwaszkiewicza pod kierownictwem Wojciecha Farugi. Występuje również w produkcjach filmowych, a na szczególną uwagę zasługuje jego rola w „Dekalogu”. Dyrektor teatru, Krzysztof Englert, coraz bardziej inwestuje w aktora, obsadzając go w coraz bardziej ambitnych i trudnych rolach.

Mateusz Kmiecik nie ukrywa dumy ze swoich postępów i podkreśla, że mierzy coraz wyżej, mając ambicję grania w najważniejszych produkcjach. Regularne treningi fizyczne są dla niego ważnym elementem przygotowania do ról, szczególnie w spektaklach wymagających doskonałego przygotowania zarówno intelektualnego, jak i fizycznego. Akcentuje znaczenie organiki ciała i podkreśla, że zdolność ciała do słuchania umysłu jest kluczowa w pracy aktora na scenie i w filmie.

Aktor podkreśla, że organika ciała jest istotna w jego zawodzie, a zdolność ciała do słuchania umysłu to kluczowy element sukcesu. W pracy na scenie i w filmie akcentuje również znaczenie zespołowości, szczególnie w produkcjach takich jak „Dekalog” Wojciecha Farugi, gdzie historie są zróżnicowane i wymieszane.

Mimo że początkowo stresował się na scenie, obecnie podchodzi do tego z dużym dystansem. Jego czujność na scenie pozwala mu być obecnym w teraźniejszości, reagować na sytuacje oraz wprowadzać humor nawet w trudnych momentach. Czujność jest dla niego także kluczowa we wspieraniu innych aktorów, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych.

Mateusz Kmiecik — żona, dzieci

Mateusz Kmiecik stał się ojcem w wieku 25 lat, niemal równocześnie z momentem, gdy otrzymał angaż w Teatrze Narodowym.

W wieku 25 lat, podczas trwania prac nad moim dyplomem, zostałem ojcem. To była świadoma decyzja – wyznał aktor w rozmowie dla TVN. Podkreślił, że stara się być dla swojego dziecka ojcem idealnym, wzorując się na własnym doświadczeniu rodzinnym.

Ojciec zawsze zabierał mnie ze sobą. Czułem, że otacza mnie wielką miłością – podkreśla.

Aktorowi zależy bardzo na tym, aby wychować syna na samodzielnego mężczyznę. Choć łączenie życia zawodowego z prywatnym stanowi wyzwanie, stara się maksymalnie spędzać czas ze swoją rodziną.

Posiadam wspaniałą partnerkę i cudownego syna. Zawsze, gdy tylko mam wolne chwile, podróżujemy w odwiedziny do naszych rodzin. Mój rodzinny dom znajduje się w okolicach Kalisza, a partnerki w okolicach Lublina, dlatego trzygodzinne podróże samochodem stały się stałym elementem naszego życia.

Mateusz Kmiecik — wiek

Aktor urodził się w 1991 roku, ma zatem 32 lata.

Mateusz Kmiecik — Instagram

Profil aktora na Instagramie możemy znaleźć pod nazwą @mateusz_kmiecik_official. Aktualnie jego konto obserwuje ponad 3800 użytkowników tego serwisu.