Kim jest Joanna Jędrzejczyk? [partner, dzieci, wiek]

Joanna Jędrzejczyk to jedna z najpopularniejszych kobiet w świecie polskiego sportu. Słynna zawodniczka MMA, bokserka i kick bokserka odnosiła liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Jak wyglądała jej kariera sportowa? Co wiemy na temat jej życia prywatnego? Wszystkie informacje znajdziecie w poniższym artykule.

Ile lat ma Joanna Jędrzejczyk?

Joanna Jędrzejczyk urodziła się 18 sierpnia 1987 roku w Olsztynie, zatem obecnie ma 36 lat.

Ile waży Joanna Jędrzejczyk?

Joanna Jędrzejczyk waży 57 kilogramów.

Joanna Jędrzejczyk — kariera sportowa

Już od dziecka Joanna Jędrzejczyk była niezwykle aktywna sportowo. Od najmłodszych lat grała w koszykówkę i piłkę ręczną, a także trenowała teakwondo. Jednak dopiero w wieku 16 lat zdecydowała się na udział w zajęciach z boksu tajskiego. Sześć miesięcy później już zdobyła tytuł mistrza Polski, co zapowiadało jej niezwykłe umiejętności w tej dyscyplinie. Świat boksu tajskiego poznał ją jako czterokrotną mistrzynię świata, trzykrotną mistrzynię Europy oraz wicemistrzynię Polski.

Największe sukcesy oraz uznanie na arenie międzynarodowej przyszły jednak w mieszanych sztukach walki (MMA) w federacji Ultimate Fighting Championship (UFC). W 2015 roku Joanna Jędrzejczyk zdobyła mistrzowski pas, który skutecznie broniła w pięciu kolejnych walkach.

Po przegranej walce z Zhang Weili w 2022 roku Joanna Jędrzejczyk ogłosiła swoją decyzję o przejściu na sportową emeryturę. W emocjonalnym oświadczeniu podkreśliła, że chce cieszyć się życiem, planuje zostać matką oraz zaangażować się w przedsiębiorczość. Po ponad dekadzie aktywnej kariery, z której ponad połowę poświęciła na treningi i walki, teraz pragnie celebrować różne aspekty życia.

Czym się zajmuje Joanna Jędrzejczyk?

Joanna Jędrzejczyk, jako pierwsza Polka, objęła rolę ambasadorki marki World of Tanks Blitz, co doskonale oddaje jej siłę i energię. Niezwykle istotnym elementem tej współpracy jest możliwość odblokowania na stałe portretu B.U.G.I. Woman, gdy gracz rozegra przynajmniej jedną grę dowolnym polskim czołgiem do 12 października. Ta inicjatywa stanowi nie tylko wyjątkową okazję do uczczenia sukcesów polskich graczy, lecz także manifestuje silne powiązania sportu i gamingu.

W efekcie współpracy z Joanną Jędrzejczyk, World of Tanks Blitz wprowadził do gry 6 nowych czołgów średnich, uzupełniając tym samym polską linię dostępną dla graczy. Nowe maszyny, takie jak DS. PZNINZ (Poziom V), BUGI (Poziom VI), CS-44 (Poziom VII), CS-53 (Poziom VIII), CS-59 (Poziom IX) oraz CS-63 (Poziom X), stanowią ekscytujące rozszerzenie dla fanów i pasjonatów World of Tanks Blitz. To kolejny krok w rozwijaniu polskiej obecności w świecie gier online, podkreślający zarówno potencjał jak i różnorodność oferowane przez tę fascynującą grę.

Ile zarobiła Joanna Jędrzejczyk?

Po swojej ostatniej walce Joanna Jędrzejczyk podzieliła się swoimi planami na przyszłość podczas wywiadu dla ESPN, wyznając, że teraz pragnie czerpać pełnię życia.

Jestem szczęśliwa, że kończę karierę w wieku 35 lat. Śpię na pieniądzach i robię to, na co mam ochotę. Mam dwie firmy, które będę rozwijać, chcę wziąć udział w rajdzie Dakar, chcę zostać profesjonalnym kierowcą, ale też chcę pomagać dzieciom. Otworzę fundację. Jestem z małej miejscowości w Polsce, a mój amerykański sen się spełnił, dlatego chcę pokazać dzieciom, że jeśli będą odpowiednio ciężko pracować, to też uda im się spełnić marzenia – wyznała w wywiadzie.

Według informacji portalu „The Sports Daily”, Joanna Jędrzejczyk zarobiła na samych walkach ponad 2 miliony dolarów do 2022 roku. Doskonale wykorzystuje swoją popularność i rozpoznawalność, uczestnicząc w programach telewizyjnych takich jak „Agent – Gwiazdy” czy „Dance Dance Dance”. Znaczące zyski przyniosła jej współpraca z renomowanymi markami, takimi jak „Reebok”, „Puma” i „Medispirant”. Dodatkowo Jędrzejczyk z powodzeniem zainwestowała w karierę literacką, wydając dwie książki: „Wojowniczka. Jak stałam się niezwyciężona” oraz „Czarno na białym”. Jej plany na przyszłość odzwierciedlają pasję do różnorodnych dziedzin oraz chęć dzielenia się sukcesem z młodszym pokoleniem.

Czy Joanna Jędrzejczyk ma partnera?

Przez wiele lat Joanna Jędrzejczyk była związana z piłkarzem Przemysławem Butą, a nawet doszło do zaręczyn pary. Niestety, w 2017 roku musiała zakończyć ten związek po odkryciu, że ówczesny narzeczony ją zdradzał.

Byliśmy razem przez osiem lat, planowaliśmy wspólne życie, zaręczyliśmy się w 2016 roku. Ale wszystko zaczęło się sypać. Najpierw mówiłam sobie: „Jestem JJ, mogę to znieść, jak cios, dam radę”. Ale nie dałam rady, nie mogłam pójść dalej – wyznała Joanna Jędrzejczyk wówczas na łamach „Wysokich Obcasów”.

Przez kolejne dwa lata Joanna leczyła złamane serce. W trudnych chwilach wsparcie okazał Mateusz Zarankiewicz, jej obecny partner od 2019 roku. Zarankiewicz, były siatkarz, nie tylko pomógł Jędrzejczyk w wyleczeniu emocjonalnych ran, ale także stanowił wsparcie w jej karierze sportowej. Partner ten odgrywał ważną rolę w życiu Joanny, wspierając ją również w decyzji o zakończeniu sportowej kariery.

Mateusz Zarankiewicz, urodzony w 1989 roku, był zawodowym siatkarzem, grając w wielu polskich klubach. Po zakończeniu kariery sportowej w 2018 roku stał się menadżerem kobiecej drużyny siatkarskiej UNI Opole. Jego wsparcie dla Joanny Jędrzejczyk objawia się nie tylko w sferze uczuć, ale także w zrozumieniu wymagań sportowego środowiska. Para często publicznie dzieli się swoją radością, pojawiając się razem na różnego rodzaju wydarzeniach i imprezach.

Joanna Jędrzejczyk — Instagram

Joanna Jedrzejczyk prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @joannajedrzejczyk. Aktualnie profil byłej sportsmenki obserwuje prawie 2 miliony użytkowników tego serwisu.