Medycyna estetyczna – S.O.S. dla zmęczonej słońcem skóry

Jak medycyna estetyczna radzi sobie z negatywnym działaniem promieni słonecznych?

Współczesna medycyna estetyczna Bydgoszcz oferuje wszystkim pacjentom szereg ciekawych zabiegów. Oferta jest bardzo bogata, a sama medycyna estetyczna Bydgoszcz niezwykle zaawansowana. Z zabiegów jakie oferuje medycyna estetyczna Bydgoszcz można korzystać przez cały rok. I tak na przykład znaczna większość z nas każdego roku z utęsknieniem czeka na gorące lato. Kiedy wychodzi słońce, staramy się łapać każdy jego promień. Wylegiwanie na słońcu wpływa na nasz humor. Dodaje również kolorytu naszej skórze, co dodaje nam świeżości i sprawia, że stajemy się bardziej atrakcyjni. Niestety wielokrotnie zapominamy o tym, iż pomimo wielu zalet, nadmierne kąpiele słoneczne mają również niepodważalne minusy. Doskonale wie o tym medycyna estetyczna Bydgoszcz, która dla wielu z nas staje się ratunkiem dla zmęczonej słońcem skóry. Nieustanny kontakt skóry ze słońcem jest nieodzownie związany z obniżeniem poziomu kwasu hialuronowego- związku, który jest odpowiedzialny za wiązanie wody w organizmie. Nagły spadek przyczynia się do utraty przez skórę elastyczności. Staje się ona zmęczona i poszarzała. Stosowane na wierzch skóry preparaty w postaci kremów i olejków okazują się być niewystarczającą ochroną. Niezwykle ważne okazuje się więc to, aby zadbać o prawidłowe nawodnienie głębokich warstw skóry. Na szczęścia medycyna estetyczna jest w stanie zaproponować nam dzisiaj wiele preparatów, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie tak zwanego hydroliftingu skóry. Dzięki takiemu zabiegowi skóra odzyskuje swoją jędrność, stając się tym samym bardziej promienna i świeża. Jednym ze składników kwasu hialuronowego jest mannitol, dzięki któremu możliwe jest otrzymanie długotrwałego efektu, co z pewnością stanowi ogromną zaletę tego rodzaju zabiegów.

Medycyna estetyczna kontra przebarwienia

Nadmiernemu korzystaniu z dobrodziejstw słońca wielokrotnie towarzyszy pojawianie się przebarwień. Przegrzanie i w konsekwencji zarumienienie skóry jest nie tylko problemem natury estetycznej. Obecnie medycyna estetyczna Bydgoszcz doskonale radzi sobie z powstającymi na skórze przebarwieniami. Jednym ze sposobów są zabiegu z wykorzystaniem laserów frakcyjnych czy też laserów Q-switch. Impulsy laserowe, które można porównać z błyskiem flesza, pozwalają na wyrównanie kolorytu skóry, dzięki czemu pacjent zyskuje gładką i sprężystą cerę. Obok złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka i pozbycia się przebarwień, laser pozwala również bardzo często na redukcję drobnych zmarszczek. Dokładny przebieg zabiegów laserem powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Uzależniony jest on przede wszystkim od głębokości oraz rozmiaru powstałych przebarwień, a także ogólnej kondycji skóry. Konsultacja z lekarzem pozwoli na wybranie odpowiedniej metody oraz intensywności leczenia. Mimo tego, iż zabiegi z wykorzystaniem laserów pozwalają na efektywne odświeżenie skóry, warto pamiętać o tym, że nadmierne kąpiele słoneczne to wyraźne nadwyrężenie jej kondycji.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>