Dziecko u dentysty Kraków

Dentysta Kraków- wizyta z dzieckiem

Wydawać by się mogło, że dziecko i dentysta Kraków, to niezbyt dobre połączenie. Powszechnie uważa się, że skoro my dorośli dostajemy ataku paniki na same hasło dentysta Kraków, to nasze dzieci także tak zareagują. A przecież wcale nie musi tak być. Jeżeli pierwsza wizyta wypadnie bez większych problemów, to dentysta Kraków z pewnością wzbudzi zaufanie i kolejne wizyty będą dla malucha tylko przyjemnością. Dzieci zawsze biorą przykład z dorosłych. Maluch nie wie przecież czym dokładnie zajmuje się stomatolog, a co za tym idzie będzie się bał tylko wtedy jeżeli my pokażemy mu swój strach. To nieprawdopodobne jak małe dzieci potrafią wyczuwać emocje. Więc jeśli nawet będziemy pokazywać, że jesteśmy spokojni, to i tak nasze dziecko wyczuje nasz niepokój. Dlatego też, pierwszą radą dla rodziców, którzy wybierają się z dzieckiem do dentysty Kraków jest oswojenie swojego własnego lęku. Co jest jeszcze ważne? Jak przekonać malucha do wizyty w gabinecie stomatologicznym? To bardzo proste. Dziecko należy oswoić z tym tematem. Maluchy najbardziej chłoną wiedzę przez zabawę, i a zabawa w dentystę będzie świetnym pretekstem do rozmowy na ten temat. Możemy zasymulować przebieg wizyty i pokazać maluchowi jak to wszystko będzie wyglądało. Kolejnym krokiem jest umówienie się na wizytę. Podczas tej pierwszej wizyty dziecko nie musi od razu siadać na fotelu dentystycznym. Wystarczy, że przekroczy próg gabinetu i porozmawia z dentystą. Jeśli wybierzemy specjalistę, który ma doświadczenie w leczeniu dzieci, to ten na pewno będzie wiedział jak przekonać, zachęcić i rozbawić naszą pociechę. Pierwsza wizyta może trwać zaledwie parę minut, kolejna może już być trochę dłuższa i może się na niej odbyć przegląd dentystyczny.

Dentysta Kraków- leczenie dzieci

Jeżeli udało nam się już przekonać dziecko do wizyty w gabinecie, to teraz warto sprawdzić jaką ofertę dentyści mają dla naszych maluchów. Przede wszystkim dentysta Kraków może nauczyć nasze dziecko jak prawidłowo szczotkować zęby. Jeżeli od wczesnych lat wszczepimy w siebie w ten nawyk, to regularne mycie zębów nie będzie stanowiło żadnego problemu w dorosłym życiu. Poza tym warto zaznaczyć, że mnóstwo przeprowadzonych badań wykazało, że dzieci, które dwa razy dziennie myły zęby potem w dorosłym życiu nie miały problemów z próchnicą i chorobami dziąseł. No właśnie, a skoro już mowa o próchnicy, to wczesne jej wykrycie u dziecka może wyeliminować borowanie i zakładanie plomb. Jeżeli dentysta Kraków podczas kontrolnej wizyty zauważy plamkę próchnicową, to może ją w bezinwazyjny sposób wyleczyć. Wystarczy skorzystać z zabiegu ozonowania i mineralizowania. Poza tym dentyści mogą zdecydować się także na fluoryzację, lakowanie i impregnację dziecięcych zębów. Wszystkie te zabiegi wzmocnią szkliwo i będą zapobiegać próchnicy, a dzięki temu uśmiech naszych dzieci na długo pozostanie biały i zdrowy. Na sam koniec warto dodać, że to my rodzicie powinniśmy nieść dobry przykład i co za tym idzie regularnie odwiedzać gabinety dentystyczne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>